Egy 2022. áprilisban megjelent cikkben koreai kutatók immunizált közönséges lisztbogár lárvájának extraktumát (immunized Tenebrio molitor larvae extract, iTME) tervezik élelmiszerekben (elsősorban hagyományos koreai szószokban) felhasználni, antimikrobiális hatása miatt. A rovar ehető, az immunizálását ehető baktériummal végzik, és az oldószer is fogyasztható.
Az iTME koncentrációtól függően gátló hatást fejtett ki a következő ártalmas baktériumokra és gombákra: E. coli, Bacillus cereus, Staphylococcus aureus, Aspergillus flavus, A. parasiticus és Pichia anomala (utóbbi biofilm kialakításával idővel rontja a termék minőségét).
Gátolta továbbá a jótékony Bacillus subtilis és Aspergillus oryzae mikrobákat (fermentáló baktériumok koreai szószokban) is, de a Lactobacillus acidophilust nem, és a gátló hatás mértéke kisebb volt, mint az ártalmas mikrobákkal szemben.
A rovarok számos antimikrobiális peptidet (AMP) tartalmaznak, amelyek a sejtmembránt roncsolják és a sejt elpusztul. Ezért nem alakul ki velük szemben antimikrobiális rezisztencia.
Eddig nem jelent meg olyan tanulmány, melyben közvetlenül alkalmaztak rovarból származó AMP-t élelmiszerben, mivel csak újabban fogadták el hivatalosan is a rovarokat mint új nyersanyagokat. TML-t már alkalmaztak a korai szószok kiindulási anyagában (Meju-ban).
Korábbi tanulmányokban már előállítottak egy-egy AMP-t, aminek önmagában elég specifikus az antimikrobiális aktivitása. A jelen tanulmányban ezzel szemben többféle AMP-t indukáltak a rovarban az ehető baktérium hozzáadásával.
Az iTME hatását a humán bélrendszeri proteázzal szemben is vizsgálták, és azt találták, hogy antimikrobiális aktivitását elveszítette. Ezért feltételezhető, hogy elfogyasztva már nem marad a bélrendszerben a proteolitikus enzimeknek köszönhetően. Az emberi szervezetre ezért biztonságosnak vélik.