Élelmiszerbiztonsági világnap 2024
Június 7-én ismét az élelmiszerbiztonságé a főszerep. A világnap alkalmából a szervezők idén a hirtelen jelentkező, váratlan eseményekre való felkészülésre hívják fel a figyelmet.
Június 7-én ismét az élelmiszerbiztonságé a főszerep. A világnap alkalmából a szervezők idén a hirtelen jelentkező, váratlan eseményekre való felkészülésre hívják fel a figyelmet.
A 43. FAO/WHO Codex Alimentarius Analitikai és Mintavételi Módszerek Szakbizottsága (CCMAS) ülés idén hibrid keretek között zajlott 2024. május 13-18. között.
Dr. Farkas Zsuzsa február végén vett részt a a Holland Élelmiszer- és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NVWA) által szervezett, ’Modern inspections with new technology’ szimpóziumon Hágában.
A projekt célja a nyúlhús mint élelmiszeripari termék és a termék előállítási folyamatának fejlesztése volt. Ennek legfontosabb eszköze egy automata adatgyűjtő rendszerrel táplált big data elemző rendszer, amely a nyúlhústermelés teljes vertikumát lefedve, az istállótól az asztalig képes információt szolgáltatni.
Munkatársaink új publikációjának témája a szabadalmi hálózatok vizsgálata, amely segítheti a feltörekvő technológiák azonosítását.
2022-ben az EU-ban a kampilobakteriózis és a szalmonellózis volt a leggyakrabban jelentett zoonózis-betegség az emberek körében. Az esetek száma még mindig alacsonyabb volt, mint a világjárvány előtti 2018–2019-es években. A nyugat-nílusi láz esetében a fertőzések számának növekedését figyelték meg.
2023. december 6-án 10 és 15 óra között megrendezésre került az Állatorvostudományi Egyetem (ÁTE) és a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) közös workshopja újonnan felmerülő kockázatok azonosítása témakörében.
Megjelent az EFSA új vállalati videója, melyben bemutatják az EFSA céljait és partnereit, akikkel szoros együttműködésben azon dolgoznak, hogy az EU polgárait a legjobb élelmiszer-biztonsági normák védjék.
Megújult a német BfR (Bundesinstitut für Risikobewertung) által létrehozott World Food Safety Almanac honlapja.
Gyakran egymás szinonimájaként használják, azonban a kettő korántsem ugyanazt jelenti. Az EFSA új mini kampányában a két fogalom közötti különbségre hívja fel a figyelmet.